- Lajme - Kosova Sot
Kelmendi: Epilogu i paralajmëruar

Kelmendi: Epilogu i paralajmëruar

Analisti Jeton Kelmendi tha për gazetën "Kosova Sot" se tentativat e PDK-së për rrëzimin e Qeverisë "Haradinaj" nuk janë të reja, sepse tanimë është e njohur kjo shkollë e PDK-së për t'i rrëzuar qeveritë dhe tanimë e ka përdorur për t'i vetërrëzuar në të shkuarën e kaluar kur e rrëzoi ish-kryeministrin Isa Mustafa dhe këtë do ta përdorë edhe kundër z Haradinaj. "Normalisht se kjo është taktika e PDK-së dhe e Kadri Veselit. Por, kësaj radhe e ka edhe një taktikë të kartës politike të Hashim Thaçit, duke i ditur aftësitë e tij prej një njeriu shumë të aftë dhe lojën për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, topin ia hedh kryeministrit Haradinaj. Dhe, si rezultat i tërë kësaj loje e kemi epilogun kur kryeministrit Haradinaj i refuzohet viza për në SHBA", u shpreh ai. Analisti Kelmendi beson se kjo do ta dëmtojë sërish Kosovën, sepse Gjykata Speciale duhet që së pari ta bëjë punën e saj, që është të arrestojë ata që i ka në plan, sepse e vetmja mundësi për t'u çliruar Kosova është arrestimi i kokave të krimit, duke filluar nga presidenti e teposhtë, deri tek vartësit të tij e më pastaj të shkohet në zgjedhje e të bëhet shkapja e shtetit, pasi shteti është kapur në të gjitha aspektet. 

(Kosova Sot)

17 orë e 20 minuta më parë
21/02/19