- Lajme - Kosova Sot
Mijëra turistë bllokohen nga bora në Zvicër (Foto)

Mijëra turistë bllokohen nga bora në Zvicër (Foto)

Në një vendpushim të famshëm në Zvicër janë bllokuar mijëra turistë për shkak të stuhisë dhe erërave të forta.

Bora e cila ka arritur deri në një metër ka pamundësuar mbajtjen e mësimit, me ç‘rast shumë shkolla janë mbyllur dhe disa banorë janë evakuuar.

Ndërsa, skijimi ka qenë i pamundur për shkak të ortekëve të mëdhenj.

Image
Image

 

(Kosova Sot)

10 orë e 24 minuta më parë
21/02/19