BADALLAJ: KOSOVA ËSHTË NË DUART E MAFIO-OLIGARKËVE TË KANALEVE TË NËNTOKËS - Lajme - Kosova Sot
BADALLAJ: KOSOVA ËSHTË NË DUART E MAFIO-OLIGARKËVE TË KANALEVE TË NËNTOKËS

BADALLAJ: KOSOVA ËSHTË NË DUART E MAFIO-OLIGARKËVE TË KANALEVE TË NËNTOKËS

Analisti Reshat Badallaj-Zhuriani tha për gazetën "Kosova Sot", se Kosova është në duart e mafio-oligarkëve të kanaleve të nëntokës dhe është e shitur dhe udhëhiqet nga bandat kriminale që po e shkatërrojnë ekonominë e vendit dhe duke e trashur fukarallëkun. "Në grupin e kësaj bande bëjnë pjesë banda famëkeqe e klanit 'Pronto', por pazarin kryesor e kanë banda e zezë antikombëtare Devolli dhe "ETC-ja". Këto dy banda serbiane me direktivat e 'Francuska 7', një çerdhe antishqiptare në Beograd, veprojnë në Kosovë përmes kanaleve të posaçme të mallrave diku rreth 60 për qind të mallit që fusin në Kosovë dhe llogarite se sa fiton Serbia në Kosovë dhe anasjelltas", u shpreh ai. "Shi për këtë, në Korçë, banditët dhe hajnat e Qeverisë së Kosovës nuk vunë gisht se këtyre nuk iu intereson problemi kombëtar, se këtyre u intereson vetëm hajnia. Këta banditë e dinë se çfarë mallrash fusin në Kosovë nga Serbia. Ndaj janë gjetur mallra me afat të skaduar, mallra të stallave të qenve dhe derrave, mallra si mishi i mykur dhe mallra të tjera, kurse banditët nuk kanë fare dert për shëndetin e qytetarëve ", vijoi më tej ai.

(Kosova Sot)

18 orë e 31 minuta më parë
11/12/18