Mitrovicë, nga spreji në shkollë helmohen dy nxënëse - Lajme - Kosova Sot
Mitrovicë, nga spreji në shkollë helmohen dy nxënëse

Mitrovicë, nga spreji në shkollë helmohen dy nxënëse

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se është i arrestuar një person, pasi i njëjti dy ditë radhazi, brenda objektit shkollor ka hedhur sprej.

Rasti ka ndodhur në Mitrovicë, në gjimnazin “Frank Bardhi”.

Si pasojë e helmimit nga spreji, dy nxënëse të shkollës janë alivanosur dhe janë dërguar për tretman mjekësor, thuhet në raportin e Policisë.Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

(Kosova Sot)

12 orë e 7 minuta më parë
23/01/19