- Lajme - Kosova Sot
Çfarë moti do të mbretërojë ditëve në vijim...

Çfarë moti do të mbretërojë ditëve në vijim...

Parashikuesit e motit kanë një lajm të mirë për vendin tonë pasi ditët e mbetura të muajit shkurt dhe muajit mars, pritet të jenë me temperatura jo shumë të ulëta sa jemi mësuar të kalojmë dimrin.

Sipas AccuWeather, temperatura më e lartë pritet të jetë deri në 11 gradë celsisus, ndërsa më e ulëta -6 gradë celsius, gjatë këtyre dy muajve.

Ndërkohë, edhe parashikimet e para për dimrin, pas një vere tmerrësisht të nxehtë tregonin se në Evropë në përgjithësi pritej të jetë një dimër i butë, ashtu si duket edhe doli të jetë.

Edhe Sistemi Amerikan i Parashikimit të Klimës i cili kishte publikuar disa informacione se si do jetë dimri në Evropë, përditësohet rregullisht, por në balancim kishte sugjeruar një dimër të butë.

Image

 

(Kosova Sot)

22 orë e 34 minuta më parë
19/02/19