- Lajme - Kosova Sot
18 vjeçarja vdes nga gripi

18 vjeçarja vdes nga gripi

Një adoleshente ka ndërruar jetë një muaj pasi ishte sëmurur nga gripi.

Melissa Whiteley, 18 vjeç, vdiq në Spitalin Glenãeld, Leicester, e rrethuar nga të dashurit e saj.

Motra e saj, binjake Megan ndihet e shokuar nga ngjarja e rëndë dhe është në gjendje shoku nga fatkeqësia që përfshiu familjen e saj.

“Më ka thyer, nuk e di se çfarë do të bëj pa të. Ne e bënim gjithçka bashkë, ajo ishte shumë e qeshur dhe e çiltër”, ka thënë ajo në një intervistë. Melissa u shtrua në Spitalin Universitar Stoke University, por fatkeqësisht ndërroi jetë.

(Kosova Sot)

11 orë e 30 minuta më parë
21/02/19