Çfarë do të ndodhë me kanionet e Skraparit? Rama reagon për herë të parë: Ndjesë… - Lajme - Kosova Sot
Çfarë do të ndodhë me kanionet e Skraparit? Rama reagon për herë të parë: Ndjesë…

Çfarë do të ndodhë me kanionet e Skraparit? Rama reagon për herë të parë: Ndjesë…

“Ndjesë kujtdo që me të drejtë u shqetësua apo pikëllua nga lajmi i keq i prekjes së Kanioneve Magjike”.

Keshtu shkruan Kryeministri Edi Rama sot, ne nje reagim te pare per ate cfare do te ndodhe me Kanionet e Skraparit.

POSTIMI I PLOTE:

KANIONET E SKRAPARIT NUK PREKEN – Qyshse u krye procedura ligjore e miratimit të një lejeje të dhënë nga qeveria e mëparshme dhe u mor sinjali se diçka nuk shkonte, Ministri i Mjedisit Blendi Klosi nisi hetimin administrativ të lejes mjedisore. E cila rezultoi një fabrikim kriminal me koordinata të manipuluara. Individët e përfshirë në këtë fabrikim do të kallzohen në prokurori, ndërsa e gjithë procedura do të anullohet

Falenderoj qytetarët që na e çuan të parët këtë sinjal përmes Platformës së Bashkëqeverisjes shqiperiaqeduam.al dhe të gjithë të tjerët që u përfshinë në publikimin e këtij krimi të mbetur në tentativë🙏

Asnjë qeveri askund në botë nuk është e pagabueshme, por qeveritë dallojnë nga mënyra sesi reagojnë, qoftë kur gabojnë apo qoftë si në këtë rast, kur padashje mund të jenë duke gabuar😊

Ndjesë kujtdo që me të drejtë u shqetësua apo pikëllua nga lajmi i keq i prekjes së Kanioneve Magjike dhe mezi pres të rikthehem atje, në duart e djemve e vajzave të mrekullueshme të Federatës Shqiptare të Raftingut

(Kosova Sot)

21 orë e 15 minuta më parë
20/01/19