E dhunoi se refuzoi lidhjen, kushëriri i djalit rrëfen: Ajo preu damarët, kishte tatuazh… (Foto) - Lajme - Kosova Sot
E dhunoi se refuzoi lidhjen, kushëriri i djalit rrëfen: Ajo preu damarët, kishte tatuazh… (Foto)

E dhunoi se refuzoi lidhjen, kushëriri i djalit rrëfen: Ajo preu damarët, kishte tatuazh… (Foto)

Një 23-vjeçar ka dhunuar dhe ka kërcënuar me jetë bashkëmoshataren e tij ditën e djeshme në rrugën e “Elbasanit” në Tiranë.

I riu nga Rrësheni e ka goditur me grushte vajzën, e cila bëri kallëzim në polici se 23-vjeçari me iniciale D.L, e përndiqte vazhdimisht dhe i kërkonte me ngulm të lidhej me të.

Është mësuar se pas refuzimit të fundit nga ana e vajzës, mes të rinjve ka patur një përleshje fizike.

Në dëshminë e saj  L.GJ ka thënë se sherri ka ardhur për shkak se ajo nuk ka pranuar të lidhej me të dhe se ndjehej e frikësuar pasi ai e përndiqte prej kohësh nëpër kryeqytet.

Policia nga ana tjetër bën të ditur se është vënë në kërkim të djalit nga Rrësheni dhe ka nisur hetimet për ngjarjen.

JOQ.al sjell një version tjetër te kësaj ngjarje. Kushëriri i 23-vjeçarit me iniciale D.L, ka sqaruar se ngjarja nuk ka ndodhur në versionin e publikuar në lajme.

Sipas tij, i riu nuk e ka kërcënuar vajzën, por ajo e ka bërë denoncimin në favor të saj.

Për më tepër ai shpjegon se ata kanë qenë të lidhur për tre vite dhe ka qenë vajza e cila e tradhtoi e më pas i bënte presione të ndryshme për t’u rikthyer me të.

E reja sipas kushëririt të djalit, ka edhe emrin e tij tatuazh në gishtin e unazës në dorën e djathtë.

Ai shpjegon keshtu:

Pershendetje si jeni? Doja te beja nj postim nepermjet jush nuk e kuptoj si ka akoma gazeta qe nxjerin lajme te rreme pa ditur te verteten si qëndron. Per kete postimin e verteta nuk eshte kshu si ka dal ne lajme po eshte ndryshe, un kam fakte prova qe ky lajm nuk eshte i sakte.

Kete denoncim e ka ber kjo goca ne favor te saj po kushuriri im ka qene i lidhur me kete vajze prej tre vitesh, ajo ka dhe tattoo me emrin e tij.

Nuk e ka rraf ky se nuk donte ajo te lidhej me te.”

Për më tepër ai ka rrëfyer të gjithë historinë e çiftit:

Historia nis keshtu: Keta te dy kane qene ne nje lidhje tre vjecare dhe gjerat po shkonin mire deri ne momentin qe nga ana e vajzes ndodhi nje tradhti dhe donte te rekuperonte lidhjen qe humbi. Ajo veproi me menyra nga me te ndryshmet duke arritur dhe tek familja e cunit si psh. ju bente presion se neqoftese djali nuk fejohej me te do vriste veten.

Sic mund te kuptohet eshte nje femer me luhatje humori… ka prer dhe damaret dhe kjo gje mund te provohet sepse vajza ka shenjat akoma gjithashtu dhe nje tatuazh qe ka ber se fundmi me emrin e cunit dhe e ka ne gishtin e parafundit te dores se djathte. Botimi nuk eshte i sakte sepse pikerisht vajza e ka mar vet ne telefon duke qar dhe duke i kerkuar qe te ktheheshin perseri bashke dhe djali ka shkuar dhe vetem e ka mar nga clubi dhe e ka shoqeruar ne shtepi dhe vajza ka qen teresisht ne efektin e alkolit.

Denoncimin e ka ber per ceshtje inati sic mund te kuptohet! Neqoftese doni foto/video mund tja u dergojm dhe gjjthashtu per kete lidhje ka dhe deshmitare! Shume faleminderit per mirekuptimin qe me ndihmuat!

Keto lajme mund ti verifikoni shum mir te merrni ne pytje njerez qe din ngjarjen.”

Image
Image

 

(Kosova Sot)

8 orë e 34 minuta më parë
16/12/18