Zarf me pluhur të bardhë në adresë të Obamas (Foto) - Lajme - Kosova Sot
Zarf me pluhur të bardhë në adresë të Obamas (Foto)

Zarf me pluhur të bardhë në adresë të Obamas (Foto)

Policia në Uashington po heton një substancë pluhuri të bardhë që është dërguar në një zarf në adresën e zyrës së ish-presidentit, Barack Obama.

Sipas mediave amerikane, ngjarja ka ndodhur gjysmë ore pas mesnate, me orën lokale, në rrugën 24, në veri-perëndim të Uashingtonit.

Obama ka marrë me qira një hapësirë në ndërtesën, që është në pronë të organizatës jofitimprurëse, World Wildlife Fund, që ka dhe zyrat e veta atje.

Ngjarja vjen një ditë pasi bashkëshortja e djalit të presidentit Trump u dërgua në spital pasi preku një letër me pluhur të bardhë, që i ishte dërguar në shtëpi.

Image
Image
Image

 

(Kosova Sot)

1 orë e 14 minuta më parë
23/01/19