“Oscar” shënon audiencën më të ulët, ironizon Trump “Nuk kemi yje të vërtetë” - Lajme - Kosova Sot
“Oscar” shënon audiencën më të ulët, ironizon Trump “Nuk kemi yje të vërtetë”

“Oscar” shënon audiencën më të ulët, ironizon Trump “Nuk kemi yje të vërtetë”

Ditë më parë u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve “Oscar” e cila u kthye në kryefjalën e medias botërore, si për veshjet me të cilat personazhet parakaluan në tapetin e kuq, por edhe për çmimet e fituara.

Kanali televiziv “ABC” lajmëroi se u shënua audienca më e ulët ndonjëherë me 26.5 milionë nga 32.9 që pati vitin e kaluar.

Ai që është kënaqur nga ky fakt është presidenti i Amerikës Donald Trump, i cili dihet tashmë se nuk ka marrdhënie aspak të mira me personazhet e Hollywood-it dhe anasjelltas. Kënaqësinë e këtij fakti Trump e ka shprehur në një status ironik në rrjetin social “Twitter”.“Shikueshmëria më e ulët në historinë e “Oscar-ve”. Problemi qëndron se ne nuk kemi yje të vërtetë, përveç presidentit tuaj (shaka, sigurisht)” – ka shkruar Trump.

Image

 

(Kosova Sot)

23 orë e 32 minuta më parë
12/12/18