Hoxhaj kërkon nga Rumania njohjen e pavarësisë së Kosovës - Lajme - Kosova Sot
Hoxhaj kërkon nga Rumania njohjen e pavarësisë së Kosovës

Hoxhaj kërkon nga Rumania njohjen e pavarësisë së Kosovës

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka kërkuar nga Rumania njohjen e pavarësisë së Kosovës.

Përmes një postimi në Twitter Hoxhaj tha se Romania duhet t’i bashkohet shumicës së shteteve të BEsë që r kanë njohur Kosovën, ndërsa ka thënë se mirëpret interesimin e secilit shtet anëtar për të kontribuuar në normalizimin e raporteve Kosovë Serbi.

Këto komente Hoxhaj i bëri pas vizitës së Vuçiq në Rumani dhe deklaratave të publikuara ku presidenti rumun shprehu gatishmerine të kontribuojë në normalizimin e marrëdhënieve Kosovë Serbi.


(Kosova Sot)

17 orë e 16 minuta më parë
15/12/18