Badallaj:Bandat politike i pret debakli - Lajme - Kosova Sot
Badallaj:Bandat politike i pret debakli

Badallaj:Bandat politike i pret debakli

Analisti Reshat Badallaj i tha gazetës se në qoftë se mbahen zgjedhjet e reja në Kosovë, të gjitha bandat politike do të pësojnë debakël të paparë që nuk mbahet mend, prandaj mbase ky do të jetë një moment kyç edhe për pastrimin e skenës politike në vend nga të inkriminuar dhe rrjetet e tyre që u zhvilluan për dy dekada të plota në pushtet, sa në nivel lokal e sa në atë qendror. "Populli tashmë i ka kuptuar rrenat, mashtrimet, dallaveret, pazaret e këtyre bandave dhe banditëve. Po ashtu, populli e ka parë se këto banda dhe banditë e kryebanditë luftojnë vetëm për të ardhur në pushtet dhe pastaj të vjedhin sa të munden dhe se e kanë për interesa të tyre personale, që ne po i shohin me dy sy në ballë se këta hajna u pasuruan vetëm kur erdhën në pushtet, se populli i ka parë para lufte që ishin leckamanë, që nuk kishin para as për biletë, kurse tani janë bërë super milionerë", potencoi ai."Edhe një gjë është shumë e rëndësishme, sovrani sa herë ka votuar asnjëherë nuk është vlerësuar dhe nuk është marrë për bazë vota e tyre, në fund ka vendosur interesi i këtyre banditëve dhe kryebanditëve dhe që e kanë ndarë pazarin me mafio-oligarkët, pra e kanë përbuzur votën e tyre, i kanë tradhtuar, votat e tyre i kanë vjedhur. Kurrë nuk ka qenë populli më i dëshpëruar se tani", ka theksuar Badallaj për "Kosova Sot".

(Kosova Sot)

7 orë e 5 minuta më parë
12/12/18