Goditet filiali i rrjetit xhihadist në Francë - Lajme - Kosova Sot
Goditet filiali i rrjetit xhihadist në Francë

Goditet filiali i rrjetit xhihadist në Francë

Një operacion anti-terror i policisë franceze ka çuar në arrestimin e katër personave në Grenobël të Francës.

Të ndaluarit janë katër burra dhe një grua, të moshave nga 18 deri në 53 vjeç.

Ata dyshohet se i përkasin filialit të një grupi xhihadist i përfshirë në financimin dhe dërgimin e rekrutëve në Siri dhe Irak në periudhën 2014-2015.

Sipas raportimeve të mediave franceze, në kuadër të operacionit agjentët e policisë kanë kryer edhe një sërë kontrollesh.

(Kosova Sot)

15 orë e 46 minuta më parë
12/12/18