- Lajme - Kosova Sot
Benzina saudite RBOB për herë të parë në SHBA

Benzina saudite RBOB për herë të parë në SHBA

Rafineria Jubail Satorp në Arabinë Saudite ka dërguar për herë të parë një cisternë me benzinë RBOB në SHBA, e cila është një paraardhës i mundshëm i dërgesave të mëtejshme në atë vend ku çmimet janë aktualisht në një rekord trevjeçar sezonal.

Kapaciteti i rafinerisë Satorp, e cila është ndërmarrje e përbashkët e Saudi Aramka dhe kompanisë franceze Total, është 400.000 fuçi në ditë. RBOB është një përzierje e riformuluar e benzinës, njofton rafineria në llogarinë e saj në Twitter.


(Kosova Sot)

10 orë e 1 minuta më parë
20/02/19