Ish agjenti i SHIK-ut zbulon skenarin, ja pse u arrestua Haradinaj në Francë

  • 04 janar 2019 - 14:44
Ish agjenti i SHIK-ut zbulon skenarin, ja pse u arrestua Haradinaj në Francë

Isha agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, përmes një postimi në facebook ka shkruar lidhur me arrestimin e Ramush Haradinajt, dy vite më parë në Francë.

“Plani 'NORD DGSE_Franceze,BIA_Serbe,FSB_Ruse dhe Hashim Thaqit. Sot dy vite filloj operacjoni sekret i arrestimit të Ramush Haradinajt, ku përgaditej tereni për ndamjen e Kosovës pasi planit Vuçiç _ Thaqit dhe i duheshin bashkpuntor dhe bashk fajtor tjer. Ishte 4 janari i vitit 2017 kur në Aeroportin Ndërkombëtar Francezo-Zviceran Basel-Mulhouse Fribourg, u arrestua nga policia franceze lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj tashmë edhe kryeministër i Kosovës, në bazë të një fletëarresti ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia në vitin 2004.!”, ka shkruar Miftari, përcjellë “Kosova Sot”.

(Kosova Sot)