Video +18: Biseda e Gani Gecit me dëshmitarin, ja kush e vrau Tahir Zemajn

  • 04 janar 2019 - 18:54
Video +18: Biseda e Gani Gecit me dëshmitarin, ja kush e vrau Tahir Zemajn

Sot janë bërë 16 vite nga vrasja e kolonel, Tahir Zemajt, së bashku me djalin Enisin dhe kusheriin, Hasan Zemaj.

Zemaj, ishte qëlluar me breshëri plumbash m ë 4 janar të vitit 2003, në një pritë të organizuar pas shpine Kombinatit të Drurit në Pejë.

Por, ish deputeti i LDK-së, Gani Geci, vite më parë kishte prezantuar një incizim, ku sipas tij në të dëgjohet duke biseduar me një person me emrin Brahim, ku jep detaje në lidhje me disa vrasje të kryera në Kosovë, përfshirë edhe vrasjen e kolonel Tahir Zemajt, shkruan “Kosova Sot”.

Ne ua sjellim incizimin, i cili përmban fjalor +18.

(Kosova Sot)