Tërmeti me magnitudë 6.1 godet Kolumbinë Perëndimore

  • 23 mars 2019 - 23:42
Tërmeti me magnitudë 6.1 godet Kolumbinë Perëndimore

Një tërmet me magnitudë prej 6.1 ka goditur Kolumbinë Perëndimore, njofton U.S. Geological Survey.

Ky tërmet i cili goditi në veriperëndim të qytetit Tula, përfshiu një sipërfaqe prej 51.5 kilometrash dhe ishte i thellë rreth 70 kilometra, shkruan Euronews.

(Kosova Sot)