U plagos gjatë protestës, qytetari: Më goditi një polic

  • 28 mars 2019 - 11:27
U plagos gjatë protestës, qytetari: Më goditi një polic

Dalin fotot e qytetarit të plagosur gjatë përleshjes me policinë. Ai është rreth të 50-ve dhe përpara kamerave ka thënë se e ka goditur një polic.

Media raporton se qytetari i plagosur ka arritur të çajë kordonin e policisë dhe të futet brenda oborrit të Parlamentit, por është larguar nga policia dhe është qëlluar.

“Më goditi një polic, ndërsa tjetri i thoshte shkele me këmbë”, tha i plagosuri për mediet. Ndërkohë, ish-deputetja Albana Vokshi pretendon se policia ka përdorur dhunë ndaj protestueseve femra. Ajo thotë se kjo është e paprecedentë.

Image

(Kosova Sot)