Ja çka pritet të ndodhë sot në Kosovë

  • 31 mars 2019 - 08:36
Ja çka pritet të ndodhë sot në Kosovë

Me rastin e 20-vjetorit të masakrës së Burimit, do të mbahet tubim përkujtimor. (Vrella e Mëhillit fshati Burim, ora 11:00)

Realizohet Ecja e pestë “Dhëmbë të shëndoshë, fëmijë të lumtur”. (Nisja nga sheshi “Zahir Pajaziti“, ora 11:30)

Mbahet tubime përkujtimore në shënimin e 20-të vjetorit të masakrës së vitit 1999, ku u vranë dhe u masakruan 106 civilë. (Fshati Pastasellë e Komunës së Rahovecit, ora 12:00.

Shënohet 29 vjetori i themelimit të degës së LDK-së në Prizren. (Hotel “Theranda”, ora 12:00)

(Kosova Sot)