“Populli i ka vënë kryqin kësaj bande”, Basha paralajmëron Ramën: Ne e kemi bërë zgjedhjen, me…

  • 15 prill 2019 - 09:58
“Populli i ka vënë kryqin kësaj bande”, Basha paralajmëron Ramën: Ne e kemi bërë zgjedhjen, me…

Kreu i selisë blu, Lulzim Basha në një postim të shpërndarë këtë mëngjes në rrjetin social Facebook, ka reaguar sërish lidhur me protestës e ditës së shtunë.

Basha shkruan se tashmë populli i ka “vënë kryqin kësaj bande hajdute dhe nuk do të ndalet”, duke iu referuar qeverisë.

“Ky kryeministër hajdut është kapur duke vjedhur shqiptarët dhe duke blerë votat e tyre bashkë me krimin.
Kjo qeveri-bandë u vuri kryqin shtëpive të shqiptarëve, i ka vënë kryqin të ardhmes sonë europiane”, shprehet Basha.

 

Ne e kemi bërë zgjedhjen: me njerëzit kundër një qeverie-bandë dhe kryehajdutit të saj që pasi i ka vjedhur dhe braktisur, tani i dhunon dhe i helmon ata! Ky kryeminister hajdut është kapur duke vjedhur shqiptarët dhe duke blerë votat e tyre bashkë me krimin. Kjo qeveri-bandë u vuri kryqin shtëpive të shqiptarëve, i ka vënë kryqin të ardhmes sonë europiane. Prandaj tani populli i ka vënë kryqin kësaj bande hajdute dhe nuk do të ndalet! #shqiperiasieuropa

Posted by Lulzim Basha on Monday, April 15, 2019

“Ne e kemi bërë zgjedhjen: me njerëzit kundër një qeverie-bandë dhe kryehajdutit të saj që pasi i ka vjedhur dhe braktisur, tani i dhunon dhe i helmon ata!
Ky kryeminister hajdut është kapur duke vjedhur shqiptarët dhe duke blerë votat e tyre bashkë me krimin.
Kjo qeveri-bandë u vuri kryqin shtëpive të shqiptarëve, i ka vënë kryqin të ardhmes sonë europiane. Prandaj tani populli i ka vënë kryqin kësaj bande hajdute dhe nuk do të ndalet! #shqiperiasieuropa”, ka shkruar Basha.

(Kosova Sot)