Grabitet banesa në mes të ditës, burrë e grua: Na morën lekët e pensionit, ne ishim …

  • 15 prill 2019 - 15:59
Grabitet banesa në mes të ditës, burrë e grua: Na morën lekët e pensionit, ne ishim …

Raportohet se autorët e vjedhjes kanë hyrë nga dritarja në banesën e shtetasit me inicialet L.F 66 vjec nga Peshtani Fier dhe kanë arritur të marrin një sasi prej rreth 500 mijë lekësh te vjetra dhe disa sende me vlerë.

Mesohet se hajdutet kanë shfrytëzuar orarin kur dy bashkëshortët nuk kanë qenë në shtëpi, pasi sipas tyre ishin duke punuar bahcen.

Burre e grua thone se parate qe u kane vjedhur jane pensioni i tyre mujor. Pasi kane konstatiar se te panjohur u kishin bastisur shtepine, e u kane marre parate, ata kanë denoncuar në polici.

Policia nderkohe ka nisur hetimet per identifikimin dhe kapjen e autoreve.

(Kosova Sot)