Grabitja në Rinas/ “Ministri Lleshaj mashtroi, kinezët disponojnë prova”

  • 19 prill 2019 - 10:49
Grabitja në Rinas/ “Ministri Lleshaj mashtroi, kinezët disponojnë prova”

Me vijim te denoncimeve per supergrabitjen ne Rinas, ish-kryeministri Sali Berisha shkruan sot se Ministri i Brendshem, Sander Lleshaj ka mashtruar kur tha se Policia e Shtetit eshte njoftuar ne rruge te treta, pasi koncesionari ne Rinas njoftoi 5 minuta me vonese per ngjarjen. 

Me nje postim ne faqen e tij ne Facebook, Berisha, shkruan se “Narko policia u njoftua qe ne minuten e pare te fillimit te vjedhjes shteterore te shekullit”.

Postimi i Berishës

Denoncohet mashtrimi i Vasal Kimikut! 

Narko policia u njoftua qe ne minuten e pare te fillimit te vjedhjes shteterore te shekullit. sb

Pershendetje dr eshte mashtrim ajo qe thot Sander Lleshaj per vonimin e njoftimit te policise per grabitesit ne aeroportin e Rinasit. E verteta eshte se kinezet kane lajmeruar policine brenda 1 minuti kjo esht 100% e sigurte dhe ata disponjone prova te sigurta per kete.ju lutem anonim

(Kosova Sot)