Lajmi i fundit, autori e thirri në telefon djalin e tij: Gruan dhe nënën ta vrava, tash po e...

  • 22 prill 2019 - 16:07
Lajmi i fundit, autori e thirri në telefon djalin e tij: Gruan dhe nënën ta vrava, tash po e...

Një vrasje tronditëse ka ndodhur sot në lagjen “Dardania” në Prishtinë, ku Personi me inicialet H.K, ka lënë të vrarë gruan e tij, gruan e djalit e më pas ka vrarë edhe veten. 

E nga vendi i ngjarjes, vëllai i gruas tashmë të ndjerë, për “Kosova Sot” ka thënë se motra e tij ka pasur probleme me burrin e saj dhe kane qenë në gjyq.

“Motra ime ka dasht me u nda me to, keta kane qene ne gjyq qe ni kohe të gjatë. Ai është i semur qe 2 3 vjet psiqikisht”, ka thënë vëllau i të ndjerës, raporton “Kosova Sot”. 

Ai më tej ka thënë se autori para vrasjes e ka thirru djalin e tij dhe i ka treguar për aktin makabër.

“E ka thirr djalin e vet, i ka thene nanen dhe gruan ta vrava tash po e vras edhe veten. Me vetëdije i ka vra”, ka thënë ai për “Kosova Sot”.

(Kosova Sot)