Komandanti i Iowa-s sot takon krerët e lartë shtetërorë në Kosovë

  • 07 maj 2019 - 08:25
Komandanti i Iowa-s sot takon krerët e lartë shtetërorë në Kosovë

Komandanti i Gardës Kombëtare të Iowa-s, Gjeneralmajor, Timothy Orr, sot do të vjen në Kosovë.

Ai dhe delegacioni i tij nga SHBA do të priten nga krerët më të lartë shtetërorë

.

Fillimisht, delegacioni do të pritet nga kryetari i Kuvendit Kadri Veseli dhe më pas do të takohen me kryeministrin Ramush Haradinaj në Ministrinë e Mbrojtjes.

(Kosova Sot Online)