Meta pret Thaçin në Tiranë: Liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës, mëse i merituar

  • 08 maj 2019 - 17:52
Meta pret Thaçin në Tiranë: Liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës, mëse i merituar

Në kuadër të samitit të Brdo-Brijunit në Tiranë ka mbërritur edhe Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

Ai është pritur në takim nga homologu i tij i Shqipërisë, Ilir Meta.

Meta shkruan se liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës është mëse i merituar.

Shumë i kënaqur të takohesha sot me Presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i cili ndodhet në Tiranë në kuadër të Samitit të Brdo-Brijuni.

Vlerësuam marrëdhëniet e shkëlqyera dypalëshe dhe nënvizuam nevojën e rritjes së bashkëpunimit rajonal, si domosdoshmëri për integrimin europian.

Liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës, mëse i merituar.

(Kosova Sot Online)