Rama e quajti budalla, Haradinaj i thotë atij vëlla

  • 09 maj 2019 - 20:31
Rama e quajti budalla, Haradinaj i thotë atij vëlla

Kryeministri Ramush Haradinaj i është kundërpërgjigjur me mirësi fyerjeve të homologut të tij shqiptar Edi Rama.

Afërsinë me njerëzit e shfaq në secilin moment.

Këtë gjë Haradinaj e bëri edhe të enjten kur takoi babain e Ilir Konushevcit dhe vëllaun e Zahir Pajazitit.

Njëjtë vepron kryeministri sa herë takon njerëz të profileve të ndryshme

Por në fakt, kryeministri nuk mban mëri as me ata që e fyejnë.

Një ditë më herët Edi Rama e quajti budalla, kurse kryeministri i Kosovës  ka thënë se Ramën e ka vëlla.

Sipas Haradinajat ideja për ndarje të Kosovës është “varrosur”, në këtë Samitin e Berlinit.

Ndërkohë, për pjesëmarrjen e liderit të serbëve të Bosnjës, Milorad Dodik në Samitin e Tiranës, Hardinaj ka thënë se ai është njeri i Putinit.

(Kosova Sot Online)