Çka do të ndodhë sot në Kosovë?

  • 11 maj 2019 - 07:33
Çka do të ndodhë sot në Kosovë?

10:00 – Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri viziton shkollën “Selami Hallaqi”, në hapjen e garës së diturisë. (Shkolla “Selami Hallaqi”, Gjilan)

11:00 – Komuna e Rahovecit organizon tryezën shkencore “Roli i festivalit të folklorit ‘Anadrinia Jehon’ në ruajtjen dhe kultivimin e traditave kombëtare shqiptare”. (Kuvendi Komunal, Rahovec)

12:30 – Kampionati i Kosovës në automobilizëm vazhdon me garën e parë në disiplinën malore. (Prevallë)

13:00 – Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së mban mbledhjen e rregullt, nën kryesimin e kryetarit Isa Mustafa. (Selia e LDK-së, te Qafa)

16:00 – Kryeministri Ramush Haradinaj pret në takim kongresistin amerikan, Ed Case. (Ndërtesa e Qeverisë)

17:00 – Komuna e Obliqit mban takim me banorët e fshatrave Hade dhe Shipitullë. (Kuvendi Komunal, Obiliq)

(Kosova Sot Online)