Parisi feston 130 vjetorin e Kullës Eiffel

  • 15 maj 2019 - 23:13
Parisi feston 130 vjetorin e Kullës Eiffel

Me një shfaqje spektakolare të dritës, kryeqendra e Francës sot është duke festuar 130 vjetorin e Kullës së famshme Eiffel.

Ndryshe kjo kullë ka qenë dhe vazhdon të mbetet si një ndër pikat më të vizituara turistike në gjithë Europë.

 
Paris celebrates the Eiffel Tower's 130th anniversary.

HAPPENING NOW: Paris celebrates the Eiffel Tower's 130th anniversary with a spectacular light show. http://abcn.ws/2AMTzXJ

Posted by ABC News on Wednesday, May 15, 2019

(Kosova Sot Online)