Pas sherrit, kërcet arma.Italiani do të vrasë shqiptarin, por i plagos gruan

  • 20 maj 2019 - 13:35
Pas sherrit, kërcet arma.Italiani do të vrasë shqiptarin, por i plagos gruan

Degjeneron ne te shtena armesh e te plagosur sherri mes nje familjeje italiane dhe nje shqiptare ne vendin fqinj.

Mediat italiane raportojne se marredheniet mes dy familjeve ishin tensionuar se shumti kohet e fundit, nderkohe qe ne sherrin e fundit ka kercitur arma.

Ngjarja ndodhi në mbrëmjen e së dielës në Prata Goivine, ne Itali. Sipas policise, burri italian ka rrembyer armen dhe ne sherr e siper ka dashur te qelloje shqiptarin, emri i te cilit nuk behet i ditur.

Plumb ka kapur nje italian tjeter, duke  lene ate te plagsur rende, nderkohe qe ne krah u plagos gruaja e shqiptarit. Ne ndihme nderhyri nje familje tjeter, e cila njoftoi policine, nderkohe qe te plagosurit u transportuan ne spital. Gruaja shqiptare nuk ka rrezik per jeten, kurse italiani ndodhet ne gjendje kritike, sipas mjekeve.

(Kosova Sot Online)