Moti me plot befasi për sot dhe nesër

  • 31 maj 2019 - 08:16
Moti me plot befasi për sot dhe nesër

Gjatë dy ditëve  të ardhshme në vendin tonë do të mbaj mot më i vranët, dhe me reshje shiu

Prishtina Weather njofton se temperaturat maksimale do të jenë 23 gradë Celsius, ndërsa ato minimale 6 gradë.

Parashikimi i detajuar:

31.05.2019 – Më ftohtë. Kryesisht vranët, kohëpaskohe me shi. Pasdite vende-vende mund të zhvillohen shtrëngata me shi. Era do të fryej nga verilindja 2-6m/s, me hove deri në 12m/s.

1.06.2019 – Kryesisht me vransira dhe intervale me diell. Pasdite vonë priten zhvillime të shtrëngatave të shpërndara me shi. Era do të fryej nga verilindja 2-5m/s, me hove deri në 10m/s./

(Kosova Sot Online)