Ja për çfarë udhëton Kurti në Turqi...

  • 18 qershor 2019 - 08:58
Ja për çfarë udhëton Kurti në Turqi...

Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti pritet që me 20 qershor të qëndrojë në Turqi.

Ai është ftuar të merr pjesë në universitetin e Stambollit “ëstanbul Üniversitesi”.

Me vete Albini do t’i marrë disa deputetë të partisë së tij dhe  një kryetar komune.

Bëhet fjalë për Albulena Haxhiun, Fitore Pacollin, Mytaher Haskukën, Arben Vitinë si dhe Arbër Vokrrin.

Takimi mbahet të enjten nga ora 14:00.

Image

(Kosova Sot Online )