“O mashtrues”, Rama pritet me protestë në Londër

  • 18 qershor 2019 - 10:32
“O mashtrues”, Rama pritet me protestë në Londër

Pritet me proteste ne Londer kryeministri i Shqiperise Edi Rama. Rama ndodhet sot ne kryeqytetin britanik per një vizitë zyrtare.

Por, dega e Partisë Demokratike në Londer ka organizuar nje proteste me pankarta dhe thirrje kunder Rames, duke e “befasur” me kete menyre pritjeje.

Disa protestues jane mbledhur para hotelit ku qëndroi kryeministri, nderkohe qe me pas e kane pritur para godines ku Rama do te kete takimet zyrtare.

Ne kete video, Rama sapo del nga makina, dikush i thërret  “O mashtrues”, dhe Rama i përgjigjet me një buzëqeshje.

Nderkohe ne faqen e vet ne Facebook, kryetari i PD në Londër Naim Hasani ka postuar video te protestuesve kunder Rames ne Londer.

(Kosova Sot Online)