Hera e dytë/ Shqiptari arratiset nga burgu në Itali, ja kush është

  • 25 qershor 2019 - 08:11
Hera e dytë/ Shqiptari arratiset nga burgu në Itali, ja kush është

Identifikohet shqiptari i arratisur nga nje burg ne Itali. Mediat italiane shkruajne se ai  është Lekë Luca 32 vjeç, denuar per droge dhe me precedente te meparshem te arratisjes nga burgu.

Sipas policise, ai është arratisur gjatë orës së ajrosjes në burgun San Giuliano të Trapanit.

Dyshohet se plani ka qene ii kopsitur qe me pare, por ende nuk ka detaje rreth atyre qe mund ta kene ndihmuar, apo bashkepunetoret e tij.

Ai ishte denuar me burg per trafik droge. Nderkohe policia ka nisur kerkimet per te, duke kerkuar edhe bashkepunimin e qytetareve qe mund ta shohin.

Sipas hetimeve, ne korrik të 2017 së bashku me shqiptarin Osvaldo Mariku 22 vjec u arratisën nga burgu i Civitavechias.

(Kosova Sot Online)