Spitalet në Zvicër përgatiten për valën e nxehtësisë

  • 25 qershor 2019 - 13:29
Spitalet në Zvicër përgatiten për valën e nxehtësisë

Spitalet në Zvicër janë në gatishmëri, pasi vala e nxehtë e nxehtë e javës pritet të nisë.

Mjekët thonë se ata që janë më në rrezik janë të moshuarit, të sëmurët dhe shtatëzënet, përcjell albinfo.ch.

Një zëdhënës i Spitalit Universitar në Basel thotë se dehidrimi është një problem imadh sidomos ata që tashmë janë në mjekim pasi që produktet farmaceutike tabletat nuk mund të fuksionojnë nëse nuk ka ujë të mjaftueshëm në trup. 

(Kosova Sot Online)