Befason Haradinaj pas dorëheqjes, ja ku shkoi menjëherë pas vendimit

  • 19 korrik 2019 - 18:34
Befason Haradinaj pas dorëheqjes, ja ku shkoi menjëherë pas vendimit

Pas mbledhjes së kryesisë së AAK-së dhe pas konferencës për media ku iu drejtua edhe njëherë popullit lidhur me ftesën e marrë nga Gjykata Speciale për shkak të cilës dha dorëheqje nga posti i kryeministri, Ramush Haradinaj ka dalë për të pirë kafe të “Kafet e vogla” në Prishtinë.

Në shoqëri me Haradinajn është Pal Lekaj dhe disa persona të tjerë… 

Ramush Haradinaj ka njoftuar kabinetin qeveritar për vendimin e tij për dorëheqje të parevokueshme nga pozita e kryeministrit. Ai ka thënë se e bën këtë pas ftesës së që ka marrë për intervistim nga Gjykata Speciale në Hagë. Ka theksuar se ai nuk dëshiron në asnjë mënyrë të dëmtojë imazhin e Kosovës dhe se para drejtësisë do të përballet si individ, dhe beson thellë në pastërtinë dhe drejtësinë e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

(Kosova Sot Online)