Haradinaj: Jam shokuar nga komentet e Veselit

  • 22 korrik 2019 - 20:33
Haradinaj: Jam shokuar nga komentet e Veselit

Ramush Haradinaj, kryeministër në detyrë i Kosovës. Në intervistën e parë pas dorëheqjes, Haradinaj dhënë detaje  rreth ftesës së Gjykatës Speciale dhe dorëheqjes së tij. 

Kryeministri  ka folur edhe për komentet e kryeparlamentarit Kadri Veselit që kishte deklaruar se Haradinaj po sillet me ShBA’në sikur me Serbinë.

“S’më ka ardhë mirë për komentet e Veselit. Me shku në Amerikë dhe me i rra kolegut tënd në atë mënyrë. Kam qenë i shokuar”, ka treguar Haradinaj.

“Ne kemi pasur thyerje të vazhdueshme. Unë e respektoj vendimin ndryshe”

“Unë nuk kisha mujt me ja thënë kolegut ato fjalë”

Gjithsesi Haradinaj ende shpreson që ato deklarata të Veselit kanë qenë të ngutshme dhe nuk se kryeparlamentari nuk mendon në të vërtet ashtu.

“Mendova që ai nuk e ka bo me agjendë të keqe. Ende shpresoj se konteksti i bisedës ka qenë ndryshe”, ka thënë Haradinaj.

(Kosova Sot Online)