Tërmeti 4.1 ballë godet veriun e Shqipërisë, qytetarët në panik dalin nga banesat

  • 12 gusht 2019 - 18:05
Tërmeti 4.1 ballë godet veriun e Shqipërisë, qytetarët në panik dalin nga banesat

Një tërmet i fortë ka rënë këtë pasdite në Shqipëri, me një magnitudë prej 4.1 ballësh të shkallës Rihter.

Lëkundjet janë ndier të forta në zonën e Fushë- Arrëzit në veri të vendit. Tërmeti ka sjellë panik tek qytetarët dhe të shumtë kanë qenë ata që kanë dalë nga banesat e tyre.

Image

 

(Kosova Sot Online)