Ramush Haradinaj pret në takim Ismet Pejën

  • 16 gusht 2019 - 10:58
Ramush Haradinaj pret në takim Ismet Pejën

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim doajenin e muzikës shqiptare, Ismet Pejën.

Haradinaj ka thënë se Peja tërë shekullin e tij jetësor ia kushtoi artit të këngës së mirëfilltë qytetare.

“Njerëzit që i kanë dhënë vlerë identitetit tonë, e meritojnë nderimin dhe kujdesin më të lartë shoqëror dhe institucional”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të tij në Facebook.

(Kosova Sot Online)