E dhimbshme: Vazhdon ikja e të rinjve nga Kosova për në Kroaci , ja nga cila komunë u nisën dje

  • 17 gusht 2019 - 15:24
E dhimbshme: Vazhdon ikja e të rinjve nga Kosova për në Kroaci , ja nga cila komunë u nisën dje

Kroacia është bërë destinacion i shumë kosovarëve gjatë këtij viti për të migruar.

Vendet e shumta të punës dhe pagat më të mira po bëjnë që shumë të rijnë të ia msynë Kroacisë.

Vetëm dje 13 të rinj nga qyteti i Kamenicës, saktësisht nga lagjja e Malësisë, kanë zbarkuar dje në Kroaci.

Kujtojmë që viteve të fundit ka pasur shifra alarmante të ikjes së të rinjvë nga Kosova, me destinacion kryesisht Slloveninë e Kroacinë.

(Kosova Sot Online)