Dhunoi barbarisht turistët spanjollë, pas prangave Mihal Kokëdhimës i bllokojnë restorantin ‘famëkeq’

  • 17 gusht 2019 - 22:39
Dhunoi barbarisht turistët spanjollë, pas prangave Mihal Kokëdhimës i bllokojnë restorantin ‘famëkeq’

Pak ditë më parë, Mihal Kokedhimës, pronar i një restoranti në në Porto Palermo të Himarës ka dhunuar një grup turistësh spanjollë të cilt nuk ishin të kënaqur nga shërbimi që u ofrua.

Dhuna ndaj turistëve u faktua dhe përmes një videoje e cila ka qarkulluar ne media, ku shihet Mihal Kokedhimës teksa sulmon turistët ndërsa thyen dhe xhamin e parë të furgonit.

Duke marrë shkas nga kjo ngjarje, mësohet autoritetet ka nisur verifikimin e të dokumentacionit të restorantit, për të kostyatuar nëse është korrekt me ligjin ose jo.

Pas denoncimit të ngjarjes, policia arresoi 51 vjecarin menjëherë Kokëdhima, pasi akuzohet që dhunoi turistët spanjollë pas konfliktit për peshkun në restorantin e tij, e ka bllokuar aktivitetin në këtë ambient, e po verifikohet nëse pronari e ka regjistruar si aktivitet dhe nëse i paguan apo jo detyrimet në shtet.

(Kosova Sot Online)