29 vjeçari nga Istogu e rrah në mënyrë brutale një vajzë të komunitetit ashkali

  • 19 gusht 2019 - 14:30
29 vjeçari nga Istogu e rrah në mënyrë brutale një vajzë të komunitetit ashkali

Policia e Rajonit të Pejës ka njoftuar se ka arrestuar sot një person, pasi që i njëjti kishte goditur në mënyrë brutale një fëmijë të komunitetit ashkali.

Policia përmes komunikatës ka bërë të ditur se është njoftuar për këtë rast sot në mëngjes, nga një qytetar që e kishte gjiruar rastin.

“Policia e Kosovës pas shikimit të video incizimit, ka ndërmarrë masa të menjëhershme për arrestimin e të dyshuarit. Rasti ka ndodhur me datën 14.08.2019 në ora 14:00, në Gurrakoc-Istog. Pas një pune intensive operativo-hetimore, sot me datën 19.08.2019 rreth orës 09:23 Policia e Kosovës- Stacioni Policor Istog ka arrestuar të dyshuarin: L.D lindur me 1990 m/k/sh”, thuhet në njoftim të policisë.

Pas intervistimit nga ana e hetueseve Policor, është informuar prokurori i shtetit dhe me urdhër të tij, i dyshuari ndalohet për 48 orë.

“Viktima femër e mitur ishte dërguar për trajtim mjekësor, me ç’rast gjendja e saj sipas mjekut pas trajtimit, ishte stabile”, shkruhet në njoftim.

(Kosova Sot Online)