E tmerrshme/ 19-vjeçari hidhet para trenit në prani të nënës, vdes në vend

  • 20 gusht 2019 - 13:15
E tmerrshme/ 19-vjeçari hidhet para trenit në prani të nënës, vdes në vend

Nje 19-vjecar ne Itali ka nderruar jete i shtypur nga treni, pasi u hodh nen shina, nderkohe qe se bashku me mamane po prisnin ne stacion.

Ngjarja e rende nga ndodhi ne Itali dhe ende mbetet mister shkaku qe e detyroi djalin te nderrmerte kete hap.

Nena ka mbetur e tmerruar nga gjithe ngjarja, pasi ishte kapur ne befasi dhe vetem ka shperthyer ne ulerima dhe lot ku e ka pare djalin te pajete, te terhequr per mbi 100 meter nga treni. 

Megjthe nderhyrjen ne kohe, per te riun nuk mund te behej asgje. Mediat italiane qe raportojne lajmin shkruajne se djali ishte pak dite i shtruar në spitalin e Mestre për shkak të një aksidenti të ndodhur, ku u trajtua ne ortopedi.

Ne fakt, sipas mjekeve nuk ishte asgje shqetesuese dhe ai ishte lene te shkonte ne shtepi, ne shoqerine e mamase.

Te dy bashke po prisnin trenin per ne Pordenone, ku jetojnë dhe me pas ndodhi tragjedia. Policia po heton per zbardhjen e shkakut. Nderkohe qe e ema ne gjendje shoku te plote eshte derguar ne urgjence.

(Kosova Sot Online)