Eksperienca e hidhur e turistit kosovar në Shqipëri, Berisha nxjerr mesazhin: Motoja, t’i zhvasim e rrjepim

  • 26 gusht 2019 - 11:52
Eksperienca e hidhur e turistit kosovar në Shqipëri, Berisha nxjerr mesazhin: Motoja, t’i zhvasim e rrjepim

Një turist, shtetas i Kosovës, i ardhur nga SHBA ku jeton prej vitesh, ka ngelur i zhgënjyer nga shërbimi për turistët në Shqipëri dhe eksperiencën e tij e ka ndarë me ish kryeministri Sali Berisha, i cili ia ka postuar mesazhin në profilin e tij në FB.

Ja çfarë shkruan Berisha:

Motoja e narkoshtetit eshte te zhvasim dhe rrjepim turistet!

Lexoni denoncimin e turistit dixhital. sb

Pershendetje zotri Berisha jam nje kosovar jetoj ne amerik qe 14 vite ket vite vendosa ta vizitoj shqiprin fillimisht shkova ne velipoj vend shum i bukur deti shum I bukur Po ni problem ne ket vend Jam zhgenyr me sherbimet e disa puntorve ne lokalet e plazhes nga velipoj mora rrug ta shof liqenin e komanit kur u afruam afer stacjonit te tragetit doli nje burr dhe na ofrua dhe na pyti per Ku do shkoni ne I tham do marrim traget per bajram curr nese nuk gaboj aj na tha se nuk ka per sante pot tha mund tju ofroj nje vozitje neper liqe ishim 4 veta na I kerkoj 40$ euro vozitje 50 minutse shkuam konsumum drek dhe I kryem disa foto dhe u kthyem prapa kur zbritem nga barka zotriu I kerkon 80$euro un I thash zotri ne kur u nisem kerkove 40$ pse tash

Me nje fjal pa tjetr I kerkojke 80 $ un I thash zotri Nuk asht problem do ti jap Po Ku Po jet burrrija e fjala e dhen ne shqiptaret jem te fjales e beses po ky njeri asht turpi I shqiperis

Zotri berisha un kam pas mall ta vizitoj shqiprin po me ksi lloj njerz qe nuk e kan inters a e demtojn turizmin shqipris Po kan nje inters personal jam I zhgenyr teper.

(Kosova Sot Online)