Arrestohet një person pasi gjuajti me armë në aheng

  • 31 gusht 2019 - 11:55
Arrestohet një person pasi gjuajti me armë në aheng

Nga raporti 24-orësh i Policisë, është njoftuar se ditën e djshme në Prishtinë një person është arrestuar pasi kishte gjuajtur me armë në një aheng familjar.

Rasti ka ndodhur në rrugën Zija Shemsiu në kryeqytet rreth orës 13:51.

Të dyshuarit mashkull K/Shqiptar i janë konfiskuar dy pistoleta me pesë fishekë dhe dy gëzhoja.

Me urdhër të prokurorit kujdestar, rasti procedohet në procedurë të rregullt. 

(Kosova Sot Online)