10 të vrarë nga një shpërthim në Siri

  • 15 shtator 2019 - 20:38
10 të vrarë nga një shpërthim në Siri

Të paktën 10 njerëz u vranë ndërsa 15 u plagosën sot në një shpërthim me makinë-bombë në një spital në qytetin sirian Al Rai, afër kufirit me Turqinë, thanë zyrtarë lokalë dhe punonjës shëndetësorë.

Sipas Reuters, një spital u dëmtua në shpërthimin, ndërsa qyteti Al Rai shtrihet në pjesën veriperëndimore të Sirisë, e cila kontrollohet nga rebelët e mbështetur nga Turqia. 

Mediat turke raportuan se 12 civilë u vranë në një “bombardim terrorist” afër kufirit sirian-turk.

(Kosova Sot Online)