Tragjedi në Klinë: Treni mbyt një vajzë të mitur

  • 17 shtator 2019 - 13:20
Tragjedi në Klinë: Treni mbyt një vajzë të mitur

Para pak minutave në qytetin e Klinës ka ndodhur një tragjedi. Dyshohet se aty treni e ka shkelur një vajzë të mitur. Burime të medias, bëjnë me dije se viktima ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes.

Ndërkohë ekipet emergjente si dhe policia e Kosovës gjenden në vendin e ngjarjes.

Për media,  zëdhënësi i Pejës, Driton Rugova ka deklaruar se ekipet janë në terren dhe se informata më të detajuar ashpër këtë çështje do ta japin pas disa minutave. Nga policia nuk kanë pasur informacione ende nëse vajza e mitur ka ndërruar jetë në vendin e ngjarës.

(Kosova Sot Online)