I riu shqiptar gjendet i masakruar në një pyll në Gjermani. Ja çfarë kanë zbuluar hetuesit...

  • 20 shtator 2019 - 21:31
I riu shqiptar gjendet i masakruar në një pyll në Gjermani. Ja çfarë kanë zbuluar hetuesit...

Një shqiptar 27 vjeçar është vrarë në mënyrë barbare në Dölauer Heide të Gjermanisë. trupi i pajetë u gjet të dielën. Prokurori i çështjes tha të mërkurën se kufoma ka plagë me thikë dhe me armë, nga cila ka ndërruar jetë.

Nëse sulmi ndodhi në pyll apo 27-vjeçari shqiptar u vra diku tjetër është ende e paqartë. Policia ngriti grupin hetimor “Heide” dhe tani janë në kërkim të autorëve.

“Bild” shkruan dje se grupi hetimor zhvilloi kontrolle të enjten në dhjetëra forca policie në pyllin e qytetit për të gjetur gjurmë të mëtejshme për vrasjen e të riut shqiptar.

Image

Trupi, i cili kishte plagë thike dhe arme, ishte fshehur nën gjethe në një kanal kullimi. I vdekuri u identifikua nga ADN-ja e tij.

I riu, emri i të cilit nuk bëhet i ditur, ishte i njohur për policinë për vepra të ndryshme. Zbulimi i trupit u bë rastësisht të dielën nga një kalimtar.

 
Leichenfund in der Heide - Mann starb durch Gewalteinwirkung

Jetzt hier im Video: Es war ein grausiger Fund, den eine Spaziergängerin am Sonntagnachmittag in der Dölauer Heide machte. An einem Waldweg, unter Blättern verborgen, lag eine männliche Leiche. Kriminalpolizei und Rechtsmedizin waren bis in die Nacht hinein im Einsatz und sicherten Spuren. Im TV-Halle-Interview hat sich die Staatsanwaltschaft heute zum aktuellen Ermittlungsstand geäußert. Der Mann stammt vermutlich aus Südeuropa und wurde Opfer eines Gewaltverbrechens. Mehr dazu hier im Video:

Posted by TV Halle on Monday, September 16, 2019

(Kosova Sot Online)