Shijojeni të dielën, temperaturat sot do ju befasojnë

  • 13 tetor 2019 - 07:44
Shijojeni të dielën, temperaturat sot do ju befasojnë

Gjatë ditës së sotme në vendin tonë parashihet të mbretërojë mot i ngrohtë dhe me diell. E java në vazhdim pritet që të përcillet me mot të njëjtë. Temperaturat pritet që të shenojnë prej 10 deri në 26 gradë celsius.

Moti

Parashikimi i motit.

Datat:

13.10 – Ngrohtë, kthjellët dhe me diell.

14.10-15.10 – Shumë ngrohtë, kryesisht me diell.

16.10 – Mbetet ngrohtë, kryesisht me diell.

Temperaturat minimale do të luhaten nga 7C deri në 10C, e maksimalet nga 24C deri në 26C.

Do të fryejë erë e lehtë nga juglindja 1-3m/s.

Shtypja atmosferike pasi është rritur lartë mbi vlera normale, gradualisht do të filloj të zbres afër këtyre vlerave.

(Kosova Sot Online)