Ndalohen pesë veta që i'a kishin mësyer të kalojnë ilegalisht kufirin

  • 14 tetor 2019 - 12:25
Ndalohen pesë veta që i'a kishin mësyer të kalojnë ilegalisht kufirin

Njësiti policor ka ndaluar një veturë me targa të huaja me drejtues mashkull boshnjak, shtetas i huaj dhe dy pasagjerë meshkuj kosovarë shqiptarë , të cilët kanë kaluar ilegalisht kufirin. 

Policia tregojnë se rasi ka ndodhur në Zubin Potok  me 13 tetor në orën  11.30 dhe lidhur me rastin është konsultuar prokurori kujdestar dhe me urdhër të tij rasti procedohet në procedurë të rregullt për veprën kalim ilegal i kufirit. 

(Kosova Sot Online)