I shpallur në kërkim dhe i dënuar me burg, arrestohet 32 vjeçari

  • 26 tetor 2019 - 17:29
I shpallur në kërkim dhe i dënuar me burg, arrestohet 32 vjeçari

Policia e Pogradecit ka arrestuar një 32-vjeçar i shpallur në kërkim, pasi ishte dënuar me 2.4 vite burg për veprën penale “prodhim dhe shpërndarje lëndësh narkotike”.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Pogradec, bënë  ndalimin e shtetasit në kërkim E.T, 32 vjeç, banues në Pogradec”, njofton policia.

Ndalimi i tij u bë pasi, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Pogradec me vendimin e datës 08.05.2019, e ka dënuar këtë shtetas me 2 vjet 4 muaj dhe 16 ditë burg për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

(Kosova Sot Online)